Wydarzenia

Uroczysta Rocznica Bitwy Warszawskiej

03-8-2020

FOTO: Mikołaj Radzikowski

 

Bitwa Warszawska 1920r. to szczególna data zapisana na kartach historii naszej Ojczyzny, bitwy, która jest symbolem niezwykłego męstwa i odwagi naszych żołnierzy, a ich bohaterska obrona, wpłynęła na przyszłe losy nie tylko Polski, ale również reszty Świata.

 

W tym roku w całym kraju w sierpniu obchodzone są liczne uroczystości podkreślające znaczenie tego wydarzenia w naszych dziejach, obchodzone szczególnie z racji jej 100.  lecia. Chcieliśmy i w Siedlcach godnie upamiętnić bohaterów broniących naszej Ojczyzny, z tej potrzeby serca utworzony został Społeczny Komitet Upamiętnienia 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920r. złożony z  Przedsiębiorców Ziemi Siedleckiej zrzeszonych w organizacjach: Wschodnia Izba Gospodarcza, Siedlecka Rada Biznesu oraz Towarzystwo Biznesowe Siedleckie.

Z inicjatywy tej powstała tablica upamiętniająca to szczególne wydarzenie dla potomnych, a jej odsłonięcie nastąpiło w dniu 16 sierpnia. Wydarzenie poprzedziła uroczysta Msza Święta za Ojczyznę pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Ordynariusza Siedlec ks. Dr. Kazimierza Gurdę odprawiona w Katedrze pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP w Siedlcach, następnie w Asyście Honorowej Wojska Polskiego nastąpił przemarsz z Katedry na miejsce ceremonii – ulicę Wojskową 1, gdzie zostanie odsłonięta i poświęcona Tablica Pamiątkowa Upamiętniająca 100. Rocznicę Bitwy Warszawskiej. Ceremonii towarzyszyła Kampania Honorowa Wojska Polskiego, Orkiestra Wojska Polskiego oraz sztandary. Po uroczystości odbył się Wernisaż wystawy malarstwa „Niepodległa Suwerenna” pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Ważny komunikat

W związku z sytuacją w kraju, funkcjonowanie Galerii uległo ograniczeniu, sprawdź jakie lokale są otwarte.

Dbamy o Twoje bezpieczeństwo

Dokładamy wszelkich starań, aby Galeria była miejscem bezpiecznym, dlatego z niezwykłą starannością kontynuujemy procedury dezynfekcyjne.

Wystawa malarstwa

Zapraszamy na oglądania wystawy malarstwa Krystyny Olchawy, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00 w Banku Sztuki.